-A A+

Kadırga Sanat Galerileri'nden Miniklerimiz için “Atölye Neon: Parlayan Figürler” Etkinliği

Minikler Kadırga Sanat Galerileri'nde düzenlenen "Atölye Neon: Parlayan Figürler" etkinliğinde neon figürler ile el becerilerini geliştirip renklerin ve ışığın etkisini keşfettiler.

9 Haziran 2024
Kadırga Sanat Galerileri nden Miniklerimiz için “Atölye Neon: Parlayan Figürler” Etkinliği

Kadırga Sanat Galerileri minikler için birbirinden renkli ve öğretici atölyelere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Atölye Neon kapsamında düzenlenen "Parlayan Figürler" atölyesinde çocuklar kendi mini neon tabelalarını tasarlama fırsatı buldu.

Atölye neonun 19. yüzyıl sonlarında keşfedilmesinden bu yana sanat eserlerinde nasıl kullanıldığını öğretmeyi amaçladı. Katılımcılar “Neon ışıkları bir sanat eserine nasıl katkı sağlar? Neon ışıkları ile form oluşturulabilir mi? Neon ışıkları sanatta nasıl kullanılır?" gibi sorulara yanıt arayarak neon hakkında bilgi sahibi oldular.

Uygulama bölümünde ise çocuklar kendi tasarladıkları neon figürler ile el becerilerini geliştirirken renklerin ve ışığın etkisini keşfetme imkanı buldular. Yaratıcı ve eğitici etkinlik çocuklara hem eğlenme hem de öğrenme fırsatı sundu.

Parlayan Figürler Atölyesi minik misafirlerimize keyif dolu bir deneyim yaşattı. Sanatın ve yaratıcılığın buluştuğu atölye katılımcılar tarafından ilgiyle takip ediliyor.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin