-A A+

Kara Surları Millet Bahçesi Projesiyle Fatih Tarihi ve Yemyeşil Bir Alana Kavuşacak

Fatih Belediyesi’nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) iş birliği ile hayata geçireceği Kara Surları Millet Bahçesi ile Fatih ve İstanbul, birçok sosyal donatıların yer aldığı, tarihi ve yemyeşil bir alana kavuşmuş olacak.

28 Ekim 2021
Kara Surları Millet Bahçesi Projesiyle Fatih Tarihi ve Yemyeşil Bir Alana Kavuşacak

Dünya kültür mirası listesinde yer alan Fatih Kara Surları ve çevresinin tarihi ve kültürel kimliğinin ön plana çıkarılması amacıyla hayata geçirilen millet bahçesiyle; Fatih’in sosyal donatı ve park ihtiyacının karşılanması, rekreasyon alanları ile birlikte bir cazibe merkezi haline getirilmesi planlanıyor. Uygulama projeleri de onaylanan Millet Bahçesi’nde; çocuk köyü ve çocuk oyun alanları, kadın el emeği pazarı, spor etkinlik ve piknik alanları ile çocuk kütüphanesinin yanı sıra tıbbi ve aromatik bitki bahçeleri de yer alacak. Ayrıca 3,5 kilometre bisiklet, 4 kilometre yaya yolu bulunacak olan projede ağaçlar belli bir aralıkta dikilerek kara surlarının görünürlüğü ön plana çıkarılacak.

Fatih Belediyesi'ni Ara https://tk.emsal.com.tr/fatihb/ https://tk.emsal.com.tr/fatihb/
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web
Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.