-A A+

KARINCA El Emeği Eğitim Birimi'nin Düzenlediği “Örgü Şenliği” Başkan Turan'ın Teşrifiyle Gerçekleşti

KARINCA El Emeği Eğitim Birimi tarafından organize edilen "Örgü Şenliği", Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan'ın teşrifi ve örgü tutkunlarının coşkulu iştirakiyle Neslişah Sultan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Başkan Turan, yarışmaya katılan herkese teşekkür ederken dereceye giren katılımcıları da kutladı.

17 Nisan 2024
KARINCA El Emeği Eğitim Birimi nin Düzenlediği “Örgü Şenliği” Başkan Turan ın Teşrifiyle Gerçekleşti

KARINCA El Emeği Eğitim Birimi tarafından Neslişah Sultan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Örgü Şenliği”, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın teşrifiyle gerçekleştirildi. Fatihli kadınların el maharetlerini sergiledikleri Örgü Şenliği’nin ödül törenini, misafirlerin katılımıyla yaptıklarını belirten Başkan Turan, yarışmaya iştirak eden herkese teşekkür etti ve dereceye giren katılımcıları da kutladı. Ayrıca renkli ve keyifli anlara sahne olan etkinliğin 176 farklı branşta, 16 mekanda on binlerce Fatihliye ulaşan KARINCA El Emeği Eğitim Birimi tarafından düzenlendiğini ifade etti.

“Örgü Şenliği” başlığı altında gerçekleştirilen bu yarışmaya 150 kişi katıldı ve yarışmacılar 40 dakika boyunca 40 ilmek ördüler. En uzun sıra sayısı, kaçan ilmek sayısı, bitişlerin düzgünlüğü, ilmeklerin düzgünlüğü ve ilmek sıklığı gibi kriterlere göre değerlendirilen yarışmacılar arasından 3 finalist seçildi. Dereceye girenlere para ödülü ve Nako yün ipliklerinden oluşan hediye kutusu takdim edildi. Yarışmacılar müzik eşliğinde hem eğlendi hem de yarıştı. Katılımcılara ve herkese günün anısına katılım belgesi verildi. Etkinlik örgü tutkunlarını bir araya getirerek keyifli anlar yaşattı.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin