-A A+

Lezzet ve Sanatın Buluşma Noktası GastroSanat Başkan Turan ve İstanbul Milletvekili Sn. Süleyman Soylu'nun Katılımıyla Açıldı

Lezzetin ve birçok sanat branşının buluşma noktası olan GastroSanat, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Sn. Süleyman Soylu, Sn. Halit Yerebakan, Sn. Büşra Paker, Sn. Mustafa Demir, Sn. Adem Yıldırım ile AK Parti Fatih İlçe Başkanı Sn. Yakup Yaşa’nın katılımlarıyla ve vatandaşların yoğun ilgisiyle hizmete açıldı.

18 Şubat 2024
Lezzet ve Sanatın Buluşma Noktası GastroSanat Başkan Turan ve İstanbul Milletvekili Sn. Süleyman Soylu nun Katılımıyla Açıldı

Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Haliç Caddesi üzerinde yer alan Fatih Belediyesi GastroSanat’ın açılışı Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Sn. Süleyman Soylu, Sn. Halit Yerebakan, Sn. Büşra Paker, Sn. Mustafa Demir, Sn. Adem Yıldırım ile AK Parti Fatih İlçe Başkanı Sn. Yakup Yaşa’nın katılımlarıyla ve Fatihli vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Başkan Turan, Fatih'e yeni bir hizmet kazandırdıklarını ifade ederek Fatihli hanımefendilerin GastroSanat'ta düzenlenecek akademik düzeydeki eğitimler sayesinde ilgili sektörlerde çalışma ve üretim yapma fırsatı elde edeceklerini vurguladı. Ayrıca yeni açılan bu merkezin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti. Açılış konuşmalarının ardından merkezin içerisindeki çeşitli çalışmalar, kadınlarımızın el emeği ürünleri yerinde incelendi. Yeni açılan Karınca El Emeği Mağazası’na da bir ziyaret gerçekleştirildi, mağaza hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

GastroSanat profesyonel şefler eşliğinde pastacılık, Osmanlı Saray Mutfağı, Dünya Mutfağı, aşçı çırağı, fırıncılık, kahve yapım teknikleri ve daha birçok mutfak deneyimini keşfetme imkanı sunuyor. Yeni açılan bu merkez yalnızca mutfak alanında değil aynı zamanda kuyumculuk teknolojileri, porselen boyama, cam dekorlama, ev tekstili, Haute Couture abiye giyim gibi farklı branşlarda da geniş bir eğitim olanağı sağlıyor. Katılımcılar mutfak sanatlarının yanı sıra Sanat Atölyesi'nde yer alan diğer branşlarda da kendi yaratıcılıklarını keşfetme fırsatı buluyor, ustalar eşliğinde el becerilerini geliştirme şansına sahip oluyorlar.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin