-A A+

Tarihî Su Kültürü ve Yapıları Sempozyumu FKSM'de Yapıldı

Tarihî Su Kültürü ve Yapıları Sempozyumu, Fatih Belediye Başkanı Sn. M. Ergün Turan, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Sn. Coşkun Yılmaz, Prof. Dr. İskender Pala’nın katılımıyla ve değerli isimlerin kurul danışmanlığında dört oturum halinde Fatih Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

26 Ekim 2023
Tarihî Su Kültürü ve Yapıları Sempozyumu FKSM de Yapıldı

Fatih Belediyesi, suyun; şehir, kültür, mimari, edebiyat, din ve toplum için taşıdığı değeri, tarihi su yapılarının günümüzdeki durumlarını, işlevlerini, mevcut sorunları ve koruma önerilerini ele aldı. Bu konular ikinci kez düzenlenen Tarihî Su Kültürü ve Yapıları Sempozyumu'nda tartışıldı. Fatih Belediye Başkanı Sn. M. Ergün Turan, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Sn. Coşkun Yılmaz, Prof. Dr. İskender Pala’nın da katıldığı sempozyum, Prof. Dr. Baha Tanman, Prof. Dr. İdris Bostan, Prof. Dr. Kemal Kutgün Eyüpgiller, Prof. Dr. M. Hüsrev Subaşı, Prof. Dr. Selçuk Mülayim, Prof. Dr. Suphi Saatçi ve Prof. Uğur Derman'ın danışmanlığında dört oturum halinde Fatih Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlendi.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin