-A A+

Tarihi Türbe, Hazire ve Kabir Restorasyon Çalışmalarımız Devam Ediyor

Fatih Belediyesi olarak ilçemizde bulunan tarihi türbe, hazire ve kabirlerin; bakım ve onarımlarını yaparak, restore ediyoruz.

22 Şubat 2023
Tarihi Türbe, Hazire ve Kabir Restorasyon Çalışmalarımız Devam Ediyor

Kültürel mirasımızın kadim unsurları olan türbe, hazire ve mezar taşları için başlattığımız bakım ve onarım faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. 384 hazire, 107 kabir yeri, 7 mezarlık, 1 şehitlik, 156 türbe olmak üzere 655 mezar yeriyle İstanbul’daki türbe, hazire ve kabir yerlerinin %39’u Fatih’te yer alıyor. Yine İstanbul genelinde bulunan 28 adet sahabe kabrinin 16’sı Fatih’te bulunuyor. Bizlere kalan kültürel mirasa sahip çıkmak ve gelecek nesillere ulaştırmak amacıyla Fatih Belediyesi olarak Akşemsettin, Atikali, Ayvansaray, Cibali, Dervişali, Hırka-i Şerif, İskenderpaşa, Mevlanakapı, Saraçishak, Şehremini, Silivrikapı, Sümbül Efendi, Zeyrek mahallelerimizde bulunan anıtlar için envanter, mıntıka temizliği, bakım, onarım, proje ve restorasyon çalışmalarına devam ediyoruz.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin