-A A+

Yedikule&Ayvansaray Bahçe Mahsülü Turşular Fatih'in Hanelerine Ulaştı

Yedikule&Ayvansaray Bahçe'nin özel üretimi turşular, Halkla İlişkiler Ofisi ekipleri aracılığıyla Fatih'teki evlere ulaştırıldı.

15 Kasım 2023
Yedikule&Ayvansaray Bahçe Mahsülü Turşular Fatih in Hanelerine Ulaştı

Fatih Belediyesi'nin tarıma gösterdiği büyük ilgi Yedikule&Ayvansaray Bahçe'de somut bir şekilde ortaya çıkıyor. Bahçe, yetiştirdiği ürünleri ve bunlardan elde edilen reçel, turşu ve salça gibi ürünleri Fatih sakinleriyle paylaşmaya devam ediyor. Son olarak Yedikule&Ayvansaray Bahçe'nin ürettiği turşular, Halkla İlişkiler Ofisi ekipleri tarafından Fatih'in evlerine ulaştırıldı. Fatihlilerin bu ürünlere verdiği tepkiler ise renkli anların yaşanmasına neden oldu.

Turşu

Turşu yapımı çeşitli sebze ve meyvelerin tuzlu ve asitli bir sıvı olan salamura içinde bir süre bekletilerek uzun süre saklanabilir hale getirilmesidir. Bu genellikle kırsal bölgelerde kış mevsimine hazırlıkta önemli bir adımdır. Bu işlem sonucu elde edilen ürüne turşu denir.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin