-A A+

Yedikule&Ayvansaray Bahçe'de Geleneksel Domates&Biber Konservesi Buluşması

Yedikule&Ayvansaray Bahçe, mahalle sakinlerini buluşturan keyifli bir Domates&Biber Konservesi etkinliğine ev sahipliği yaptı.

30 Ağustos 2023
Yedikule&Ayvansaray Bahçe de Geleneksel Domates&Biber Konservesi Buluşması

Fatihli hanımlar, bahçeden topladıkları taze domates ve biberleri kullanarak geleneksel konserveler hazırladı. Kazanlarda kaynatılan sebzeler özenle kavanozlandı. Anneler, etkinliğe çocuklarıyla birlikte katılarak birbirlerine destek oldu. Eski usullere uygun şekilde yapılan konserveler, Yedikule&Ayvansaray Bahçe etiketiyle süslendi. Etkinlik, sadece bir yiyecek hazırlama etkinliği değil, aynı zamanda mahalle dayanışması ve geleneksel el becerilerinin paylaşımı anlamına geliyordu. Etkinlik sonunda hazırlanan ürünler katılımcılara hediye edildi. Bu tür etkinlikler, Yedikule&Ayvansaray Bahçe’yi sadece bir mekanın ötesine taşıyarak mahalle kültürünü canlandırırken; mahalle sakinleri geleneksel değerleri yaşatma amacına da hizmet ediyor.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin