-A A+

Başkan M. Ergün Turan Çocuklarla Birlikte Yedikule Bahçe'de Hasat Topladı

Fatihli çocuklar, tarım öğrenip doğayla iç içe vakit geçirdikleri Yedikule Bahçe’de ektikleri sebze ve meyvelerin hasadını Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ile birlikte yaptılar.

29 Temmuz 2022
Başkan M. Ergün Turan Çocuklarla Birlikte Yedikule Bahçe de Hasat Topladı

Fatihli çocuklar için hem çevre bilincinin oluşması hem de organik tarım yapımına olanak sağlaması açısından eşsiz bir mekân olan Yedikule Bahçe’de bugün hasat etkinliği vardı. Çocuklar daha önce kendi elleriyle ektiği sebze ve meyveleri Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ile birlikte topladılar. Çocukların burada olmaktan keyif aldıklarını görmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan M. Ergün Turan, “Patlıcandan domatese, biberden maydanoza çeşitli sebze ve meyveleri toplayan çocuklar burada tohumdan, ekime ve hasada bir bitkinin tüm aşamalarını gözlemleme fırsatı buluyor. Sofraya gelen ürünlerin hangi emeklerle üretildiğini öğreniyorlar. Bugün yaptıkları hasatla topladıkları ürünleri evlerine götürüp, aileleriyle birlikte afiyetle yiyecekler” dedi.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin