-A A+

Bilim Dünyasına Öncülük Edecek Olan Ansiklopedi Kamuoyuna Tanıtıldı

700'e yakın bilim insanının katkılarıyla hazırlanan, binden fazla maddenin yer aldığı TÜBİTAK Sosyal Bilimler Ansiklopedisi tanıtım programı İstanbul Üniversitesi’nde gerçekleşti.

15 Haziran 2022
Bilim Dünyasına Öncülük Edecek Olan Ansiklopedi Kamuoyuna Tanıtıldı

Programa Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sosyal Bilimler Ansiklopedisi Baş Editörü Prof. Dr. Yekta Saraç, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ve üniversite rektörleri katıldı.

‘Bu Çalışma İmza İşlerimizden Bir Tanesi Oldu’

Bakan Varank, TÜBİTAK Sosyal Bilimler Ansiklopedisi'nin tanıtım programında yaptığı konuşmada ‘Bu çalışma alanında doldurduğu boşluk ve niteliği ile hakikaten içimize sinen imza işlerimizden bir tanesi oldu. Nice bilimsel çalışmaya ilham olmasını temenni ediyorum. Teknoloji alanında hangi atılımı yaparsak yapalım sosyal ve beşeri alandaki zenginliğimizi muhafaza edip ileri noktalara taşımazsak bu atılımlarımızın bir anlamı kalmaz. İşte o yüzden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak bugünün ve geleceğin teknolojilerine yönelik, yenilik faaliyetlerini yürütürken sosyal ve beşeri bilimlerin desteklenmesi meselesini ülkemiz açısından adeta bir beka meselesi olarak görüyoruz’ dedi.

Fatih Belediyesi'ni Arahttps://tk.emsal.com.tr/fatihb/ SMS ve E-bülten AboneliğiSMS ve E-bülten Aboneliği
Başkan Instagram Başkan Twitter Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web
Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.