-A A+

Gönüllü Turizm Elçileri Göreve Başladı

Gönüllü Turizm Elçileri Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın da katıldığı özel bir açılış programıyla bu yıl 12’inci kez Türkiye’nin vitrini ve en önemli kültür turizmi güzergâhı olan Fatih’te göreve başladı.

28 Temmuz 2022
Gönüllü Turizm Elçileri Göreve Başladı

Fatih Belediyesi’nin bu yıl 12’inci kez hayata geçirdiği Gönüllü Turizm Elçileri Projesi Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen özel bir programla faaliyete başladı. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, İstanbul Kültür Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, TÜGEV Başkan Yardımcısı Bahadır Yaşık ile sahada görev alacak olan 350 Turizm Elçisi katıldı. Başkan M. Ergün Turan açılışta yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Dünyanın en değerli tarihî, kültürel, dinî turizm rotasının tam merkezinde bulunması bakımından, Fatih’te yaşayan herkesin, özellikle de gençlerimizin İstanbul’u çok iyi tanıması, bilmesi gerektiğine inanıyorum. Fatih Belediyesi olarak, gençlerimizin şehrimizin değerlerinin, özellikle de turizm potansiyelinin farkında olarak yetişmeleri için başlattığımız gönüllülük projesini yıllardır sürdürüyoruz. Turizm Elçilerimizin gayretlerinin turizm potansiyeline katkı sunduğuna eminim. Sultanahmet, Ayasofya, Yerebatan, Divanyolu, Kapalıçarşı ve Eminönü başta olmak üzere turizmin en yoğun olduğu bölgelerimizde gençlerimizin Fatihimizin tanıtımını en güzel şekilde yapacağınızdan kuşkum yok. Hepsini muhabbetle selamlıyor, başarılar diliyorum” dedi.

Gönüllü Turizm Elçisi Projesi ile Fatih’e gelen turistlerin memnuniyetinin sağlanmasının yanı sıra, projede gönüllü olarak yer alan gençlere de sosyalleşme, yabancı dillerini geliştirerek pratik yapabilme ve dünyanın her yerinden şehrimize gelen insanlarla tanışma fırsatı sunuluyor. Yazılı ve sözlü mülakatlar sonucu seçilerek projede görev almaya hak kazanan yaşları 16 ile 30 arasında değişen 350 Turizm Elçimiz; Sultanahmet, Ayasofya, Yerebatan, Divanyolu, Kapalıçarşı ve Eminönü bölgelerinde, çeşitli dillerde turistlere ücretsiz rehberlik hizmeti veriyor. Üzerlerinde çeşitli dillerde ‘‘Bana Sor’’ yazılı tişörtleri ile hizmet veren gençlere proje sonunda katılım sertifikası da veriliyor.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin