-A A+

Kazlıçeşme-Sirkeci Raylı Sistem ve Yeni Nesil Ulaşım Projesi 2023'ün İlk Çeyreğinde Tamamlanacak'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ve beraberindeki heyet Kazlıçeşme-Sirkeci Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi’nin şantiyesini ziyaret ederek, projede gelinen aşama hakkında bilgi aldı.

19 Haziran 2022
Kazlıçeşme-Sirkeci Raylı Sistem ve Yeni Nesil Ulaşım Projesi 2023 ün İlk Çeyreğinde Tamamlanacak

Fatih Belediyesi’nin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte yapımına devam ettiği, İstanbul için son derece önemli olan, Kazlıçeşme-Sirkeci Raylı Sistem ve Yeni Nesil Ulaşım Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor.

Bakan Karaismailoğlu: “Proje 2023’ün İlk Çeyreğinde Tamamlanacak”

İstanbul’a önemli bir eser daha kazandırmanın gurur ve mutluluğunu birlikte yaşadıklarını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, projeyi Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü 2023’ün ilk çeyreğinde tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirtti. Bakan Karaismailoğlu; “Yeni Nesil Ulaşım Projesi, Marmaray ile entegre bir proje olup 8 durağı vardır. Bu kapsamda, mevcut haliyle Sirkeci-Kazlıçeşme arasında atıl şekilde duran 8,3 kilometrelik hat üzerinde iyileştirme ve yeni düzenlemeleri yapmaktayız. Bu yeni konseptte, güzergâh hem demir yolu hem de yürüyüş kulvarı olacak. Yani çevreci bir demir yolu hattından bahsetmekteyiz. Proje kapsamında, 7,3 kilometrelik yaya yolu, 6,3 kilometrelik bisiklet yolu, 10 bin 120 metrekarelik meydan ve rekreasyon alanı, 74 bin metrekare yeni yeşil alan, 6 bin metrekare kapalı sosyal ve kültürel mekân, 9 yaya alt geçidi, 3 yaya üst geçidi, 1 kara yolu üst geçidi, 12 kara yolu alt geçidi ve 2 de taşınacak yaya üst geçidi yer alıyor. Bu proje ile İstanbul halkına hızlı, rahat, çevreci ve hibrit bir ulaşım imkânının yanında bisiklet ve scooter kullanım alanları ile birlikte spor ve gezinti alanları da sunacağız” dedi.

"Turizm İçin Önemli Bir Destinasyon Olacak"

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan: “Bu proje, İstanbul ve Fatih için çok önemli bir rekreasyon alanı, bir sosyalleşme alanı, turizm için önemli bir destinasyon olacak’ diye konuştu. Konuşmaların ardından Bakan Karaismailoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, Fatih Belediye Başkanı Turan ve beraberindeki heyet, Yedikule’den Sirkeci’ye kadar yürüyerek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin