-A A+

TÜBİTAK 4007 Fatih Bilim Şenliği Başladı

Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa hayata geçirdiğimiz, çocukların kendi düşünüp tasarladığı birbirinden farklı projelerin sergilendiği TÜBİTAK 4007 Fatih Bilim Şenliği başladı.

23 Eylül 2021
TÜBİTAK 4007 Fatih Bilim Şenliği Başladı

Mimar Sinan Stadı’nda 25 Eylül’e kadar devam edecek olan Fatih Bilim Şenliği çerçevesinde 52 etkinlik, bilim şovları, bilim hazinesi atölyeleri, bak-izle istasyonu, bilim oyunları, sergi ve seminerler gerçekleşecek.
BAŞKAN TURAN: “ERDEMLERİN EN BÜYÜĞÜ BİLİMLE MEŞGULİYETTİR”
Programa ev sahipliği yapan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan açılışta yaptığı konuşmada böylesine heyecan verici bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu belirterek, “Erdemlerin en büyüğü bilimle meşguliyettir. Yedi tepeli Fatih’e bir baktığımızda her köşe başında, mühendislik harikası yapılar, ince zevklerle, büyük bir maharetle işlenmiş eserler karşınıza çıkar. Medreseler, külliyeler, kütüphaneler… Bu yapıları ayakta tutan temeller, bilim aşkıyla karılmış harçla atılmıştır. Zira burası, fetihle birlikte, dünyanın en önemli bilim yurdu hâline gelmiş ve burada birçok önemli bilim insanı yetişmiştir.
“BİLİME VE BİLİMSEL ÇALIŞMALARA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
Fatih Belediyesi olarak gençlerimizin eğitim ve öğrenimlerine destek olmak için bütün birimlerimizle seferber olduk. Gençlerimizin zihinsel ve bedensel gelişimlerini destekleyen projeleri, aynı zamanda eğitimde fırsat eşitliğini gözeterek, öncelikli hizmetlerimiz arasında kabul ediyoruz. Bu doğrultuda Fatih’in bütün mahallelerinden genç kardeşlerimizin kütüphanelere, etüt salonlarına, sosyal aktivitelere erişimlerini kolaylaştırdık. Geniş mekânlarda kurduğumuz kütüphanelerimizde her türlü imkânı kendilerine sunduk.
Sadece gençlerimizi de değil, Okumak, öğrenmek, kendini geliştirmek isteyen herkesi,
Fatih’e, kütüphanelerimize bekliyoruz. Bilime, bilimsel çalışmalara desteğimiz de her zaman sürecek. Güçlü bir Türkiye’nin teminatı gençlerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.
Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına ile stantları gezerek, projeleri tek tek inceleyip bilgi aldı.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin