-A A+

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan Başkan Turan'a İTO Özel Ödülünü Takdim Etti

İstanbul Ticaret Odası’nın 140. Yıl Özel Ödülleri Töreni’nde Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’a “Restorasyon Özel Ödülü”nü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan takdim etti.

25 Eylül 2022
Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan Başkan Turan a İTO Özel Ödülünü Takdim Etti

693 bin üyesiyle İstanbul iş dünyasının çatı kuruluşu olan İTO, kuruluşunun 140. yıl dönümünü özel bir ödül töreni ile kutladı. Haliç Kongre Merkezi'nde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleştirilen ödül törenine, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu katıldı.

Programda misafirlere seslenen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası’nın, Türkiye’nin geleceğine adanmış bir misyonla faaliyetlerini sürdürdüğünü belirterek; “Dersaadet Ticaret Odası olarak başlayan çalışmalarını, İstanbul Ticaret Odası olarak sürekli geliştirerek devam ettiren bu kurumun tarihi, aslında bir anlamda ülkemizin de serencamıdır. Dünyanın tamamı gibi Türkiye’yi de etkileyen koronavirüs salgını döneminde, iş dünyasının bu krizden en az seviyede etkilenmesi için İstanbul Ticaret Odası’yla etkin çalışmalar gerçekleştirdik. Oda Başkanımız Sayın Şekib Avdagiç’in, bu süreçte gösterdiği gayretin ve yaptığı fedakârlıkların bizzat şahidiyiz. Bunun yanında, Şekib Bey’in İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nden Teknopark İstanbul’a kadar ülkemize kazandırdığı pek çok eseri de yakından takip ettik. İnşallah önümüzdeki dönemde de Şekib Beyle bu çalışmaları, hep daha ileriye taşıyarak devam ettireceğimize inanıyorum.”

İTO Başkanı Avdagiç, törende yaptığı konuşmada, Sultan 2. Abdülhamid'in sanayileşmiş ve kalkınmış Türkiye hayalini gerçekleştirmek üzere kurulan Dersaadet Ticaret Odası olarak, o günden bugüne Türkiye ekonomisinin gelişmesi için büyük gayret gösterdiklerini söyledi. İstanbul'u merkez kabul edip İstanbul ve Türk iş alemi için dünyanın her köşesinde faaliyet gösterdiklerini aktaran Avdagiç, İstanbul'a değer katanların hakkını teslim edip ödüllendirmenin gerekliliğine inandıklarını, bu amaçla da 140. yıllarını 140. Yıl Özel Ödülleri ile kutlamayı amaçladıklarını söyledi.

6 KATEGORİDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Konuşmaların ardından İTO Başkanı Avdagiç, "üretim ve ticarete çağ atlatan, ömrünü İstanbul'a hizmete adayan bir İstanbul sevdalısı" olarak nitelendirdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul iş dünyası adına şükran belgesi takdim etti. Akabinde İTO 140. Yıl Özel Ödülleri'nde "restorasyon", "kültür-sanat", "turizm", "teknoloji", "girişimcilik" ve "dönüşüm" olmak üzere 6 kategoride ödüller sahiplerini buldu.

RESTORASYON ÖZEL ÖDÜLÜ’NÜ BAŞKAN TURAN ALDI

Ödüller, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İTO Başkanı Avdagiç tarafından takdim edildi. "Restorasyon" dalındaki ödül, Fatih Belediyesi'nin Osmanlı ve Bizans mimarisini bir arada yaşatan Yedikule Hisarı restorasyonuna verildi. Ödül, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan'a Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edildi.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin