-A A+

Kütüphane Haftası'nda Fatih Belediyesi'ne ‘Yılın İşbirliği' Ödülü

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nün 58. Kütüphane Haftası dolayısıyla düzenlediği ödül töreninde Fatih Belediyesi’ne Yılın İşbirliği ödülü verildi.

29 Mart 2022
Kütüphane Haftası nda Fatih Belediyesi ne ‘Yılın İşbirliği  Ödülü

Bu yıl “Kütüphanede Hayat Var” ana temasıyla düzenlenen 58. Kütüphane Haftası açılış programı ve ödül töreni Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Tarihi Salon’da, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın yanı sıra kütüphaneciler, araştırmacılar, akademisyenler, yayıncılar, yazarlar, yerel yönetimler ve meslek birliklerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Okuma kültürünün yaygınlaştırılması, kitap okuma ve kütüphane kullanma alışkanlığının geliştirilmesi adına değerli çalışmalar yürüten kişi ve kurumlara 12 kategoride ödülleri takdim edildi. Üç yılda 13 kütüphane kazandıran Fatih Belediyesi’ne “Yılın İşbirliği” kategorisinde ödül verildi.
FATİH BELEDİYE BAŞKANI TURAN: BÜTÜN KÜTÜPHANELERİMİZİ ÜLKEMİZ İÇİN ÜRETEN GENÇLERİMİZ İÇİN KURDUK
Kütüphaneler alanında “Yılın İşbirliği” ödülüne layık görülen Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan törende yaptığı konuşmada, gençlere yönelik yapılan her işin çok kıymetli olduğunu belirterek şunları söyledi: “İstanbul’un kalbi Fatih bir kütüphaneler diyarıdır. Ali Emiri’den İbnülemin Mahmud Kemal’e nice hafız-ı kütüb-ü bağrına basmış. Onların emekleriyle oluşmuş ve bugünlere taşınmış bu devasa bilgi hazineleri, hala yolumuzu aydınlatıyor. Biz de önümüzdeki bu aydınlık yolu döşeyen üstatları her zaman minnet ve şükran duygusuyla anıyor, sahip olduğumuz bu çok kıymetli hafızayı yaşatmaya çalışıyoruz. Fatih’te kurduğumuz kütüphaneleri, bu duygu ve bilinçle, geleceğin meyvelerini yetiştirmek gayesiyle tasarlıyoruz. Eğitim ve kültür yatırımlarımızda gençler bizim en önemli hedef kitlemiz. Çünkü hayal etmek en çok gençlere, genç ruhlara yakışıyor. Bu ülke için hayaller kuran, dertlenen, özgürce düşünen, yazan, üreten gençlerimiz için ne yapsak azdır. Biz de bütün kütüphanelerimizi böyle bir neslin hayaliyle ve inancıyla kurduk. Özene bezene inşa ettiğimiz, sıcak bir yuva konforunda donattığımız kütüphanelerimizin sayısı üç yıl içinde 13’ü buldu. Kütüphanelerimiz toplamda 1800 kullanıcı ve 143 bin kitap kapasiteli. Kütüphanelerimize bir ayda giren öğrenci sayısı 120 binin üzerinde. Kütüphanelerimizde kullanıcılara sağladığımız huzurlu ortamla, çalışma konforuyla marka değeri yüksek ideal bir model oluşturduğumuza inanıyorum.
“HEDEFİMİZ HER GENCİMİZİN KİTABA VE BİLGİYE ULAŞMASINI SAĞLAMAK”
“Bu geribildirimler bizi çok mutlu ediyor. Gençlerimizden olduğu kadar anne babalardan da olumlu tepkiler alıyoruz. Hedefimiz, Fatih’te yaşayan her gencimizin kitaba, bilgiye ve ideal çalışma ortamına en rahat şekilde ulaşabilmesidir. Burada Yılın İş Birliği Ödülü’ne layık görülmekten duyduğum memnuniyeti ifade ederken, ilgi ve alakalarını Fatih’imizden eksik etmeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanımız M. Nuri Ersoy, Bakan Yardımcımız Ahmet Misbah Demircan’a şükranlarımı sunuyorum.”

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin