-A A+

Fatih Belediyesi'ne Türkiye Yazarlar Birliği'nden “Kültürel Belediyecilik” Ödülü

Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Sakarya'da düzenlenen “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları” başlıklı törende edebiyatın ve sanatın 29 farklı dalında değerlendirilen ödüller sahiplerini buldu. Fatih Belediyesi ise yaptığı faaliyetlerin sonucunda “Kültürel Belediyecilik” TYB Özel Ödülü aldı.

3 Mayıs 2023
Fatih Belediyesi ne Türkiye Yazarlar Birliği nden “Kültürel Belediyecilik” Ödülü

Yazar, şair ve bilim insanlarını teşvik ve takdir etmek; bu çalışmalarını ödülle taçlandırmak amacıyla TYB’nin 1981 yılında başlattığı ve Türkiye'nin en istikrarlı ödüllendirmesi “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları” ödülleri her sene olduğu gibi ilgiyle karşılandı. Bu sene ilk kez ihdas edilen “Kültürel Belediyecilik” TYB Özel Ödülü, Kültür İşleri Müdürü Abdullah Kargılı'nın katıldığı törende Fatih Belediyesi'ne verildi. Fatih Belediyesinin Kültürel Belediyecilik vizyonunda geçmişin mirasıyla, yaşayan şehrin ilişkisini pekiştirmek, bu birikimin daha da güçlenmiş şekilde geleceğe taşınmasını sağlamak amacıyla zengin içerikli kültür sanat faaliyetleri ve kültür sanat yayıncılığı gerçekleştirmek, kültür politikasını çok yönlü, bütüncül bir çerçevede geliştirmek ve şehri kültürle planlamak yer alıyor.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin