-A A+

Tarihi Kentler Birliği'nden Fatih Belediyesi'ne Ödül

Kırsal Miras ve Kent İlişkisi teması ile düzenlenen YAPEX Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı kapsamında Tarihi Kentler Birliği'nin düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda proje dalında Fatih Belediyesi ödüle layık görüldü.

23 Eylül 2021
Tarihi Kentler Birliği nden Fatih Belediyesi ne Ödül

Türkiye’de bu alanda düzenlenen tek fuar olma özelliğine sahip ve Kırsal Miras ve Kent İlişkisi teması ile düzenlenen YAPEX Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı’na Fatih Belediyesi de katılım sağladı. Fuar; yapı restorasyon ve tadilatları ile renovatif uygulamaların yanı sıra, kültür mirasını oluşturan eski ve yakın dönem mimari eserlerin restorasyonu, korunması, işlevlendirilmesi ve geleceğe aktarılması için çalışmalar yapan tüm yatırımcı, projeci ve üretici unsurları, ulusal ve uluslararası kurumları İstanbul’da bir araya getirdi. Fuar kapsamında Tarihi Kentler Birliği tarafından Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması düzenlendi. Yarışmada proje dalında ödül almaya hak kazanan Fatih Belediyesi’nin ödülü Başkan M. Ergün Turan’a takdim edildi. Başkan Turan ödül takdiminin ardından Tarihi Kentler Birliği ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Fatih Belediyesi’nin standını gezdi.

Kültürel eserlerin restorasyonu, korunması ve geleceğe aktarılması konusunda meraklıları Yenikapı Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ndeki R301 nolu standımıza 10:00 – 18:00 saatleri arasında bekliyoruz.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin