-A A+

Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi

Fındıkzade Birimimiz ile 7’den 70’e tüm Fatihliler için şehrin merkezinde sosyal birer yaşam alanı sunuyoruz. Çocuklarımız için özel olarak tasarlanan kapsamlı oyun alanlarımız, spor alanlarımız ve sportif faaliyetlerimiz, kafelerimiz ve kamelyalarımızın yanı sıra psikolojik danışmanlık ve diyetisyen hizmetlerimiz, sürpriz hediye ve ikramlarımızla vatandaşlarımızı huzurlu ve güvenli bir ortamla buluşmalarını sağlayarak, eşsiz Fatih’e değer katıyoruz.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Fındıkzade Yaşam Merkezi bünyesinde görev yapan uzman psikoloğumuz 18 yaş üstü yetişkin danışanlara hizmet vermektedir. Amacı, yetişkinlere bireysel seanslar yapmak, spesifik bir sorundan ötürü gelen danışanlara ihtiyaç duyduğu konular üzerinden danışmanlık hizmeti sağlamaktır. Terapideki hedef gelen danışanlara farklı bakış açıları geliştirerek, günlük hayatta yaşadığı sorunlarla baş etme stratejileri geliştirebilmelerine yardımcı olmaktır.

Psikoloğumuzun Uyguladığı Terapi Teknikleri

-Bilişsel ve Davranışçı Terapi

-EMDR

EMDR kime uygulanır?

EMDR talep eden herkese uygulanabilir. Belirgin bir yaş aralığı yoktur. Psikosomatik veya psikolojik rahatsızlıkların büyük kısmında tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıklar şöyle sıralanabilir:

Cinsel ve/veya Fiziksel Taciz

Kompleks Travmalar

Panik Bozukluk

Kaygı Bozuklukları

Depresyon

Yas

Migren

Fibromiyalji

Kronik Ağrılar

Fobiler

Yeme Bozuklukları (Anoreksiya Nervoza, Bulimiya Nervoza)

Cinsel İşlev Bozuklukları

Stres

Performans Kaygısı

ÇOCUK VE ERGEN PSİKOLOĞU

Fındıkzade Yaşam Merkezi’nde hizmet vermekte olan çocuk ve ergen psikoloğunun amacı, doğumdan ergenliğe kadar olan yaş aralığındaki çocukların hem gelişimsel hem de davranışsal değerlendirilmesini yapmaktır. Ergenlik dönemindeki gençlerin hem psikolojik, hem fizyolojik hem de sosyolojik değişimleri nedeniyle yaşadıkları problemleri ile baş etme stratejileri geliştirmeleri konusunda ve çevreye uyum sağlamakta güçlük çekilen bu dönemde yaşadıkları psikolojik sorunlara destek verilmektedir.

Çocuk ve ergenlerin sağlıklı bir ruh haline sahip olarak gelişimlerini devam ettirebilmeleri hem kendileri hem de aileleri için oldukça önemlidir. Yetişkinlik hayatında kendine güvenen, yeterli hisseden, problemler ile baş etme stratejileri geliştirebilen bireylerin çocukluk ve ergenlik dönemlerinde ihtiyaçlarının doğru bir şekilde tespit edilip, karşılandığı bilinmektedir. Duygusal, psikolojik ve sosyolojik ihtiyaçların zamanında ve doğru bir yaklaşımla karşılanması kişilerin yetişkinlik dönemlerinde yeterli olması için önemli bir role sahiptir. Kurumumuzda bu bilgiler doğrultusunda danışanların ihtiyaçlarına uygun bir planlama yapılarak, gerek duyulan durumlarda çocukların gelişimsel takibini sağlayabilmek için Denver II Gelişimsel Tarama Testi ve Ankara Gelişim Tarama Envanteri uygulanmaktadır. Ayrıca, çocukların duygusal olarak kendilerini ifade etmelerini sağlayan bir terapi ekolü olan çocuk merkezli oyun terapisi uygulanarak çocukların sorunlar yaşadıkları hareket ve düşünce biçimlerinde rahat hissettirilerek bu sorunların üzerine çalışılmaktadır. Bunların yanı sıra Çözüm Odaklı Kısa Süreli terapi tekniği ile çözüm odaklı yaratıcı bir yaklaşım sayesinde kısa sürede sonuç aldığımız bir terapi şekli ve Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemi ile yanlış ve olumsuz düşünce kalıplarının farkına vararak, zorlu durumları daha şeffaf bir şekilde gördüğümüz ekoller uygulanmaktadır.


Psikolog Desteği Hizmeti

Psikolog Desteği Hizmeti

Başvur

BESLENME VE DİYET UZMANI

Fındıkzade Yaşam Merkezi’nde hizmet vermekte olan beslenme ve diyet uzmanımız (diyetisyen) insanların yemek alışkanlıklarını düzene sokup, sağlıklı beslenmeyi yaşamlarına dâhil etmek için bir takım tıbbi testler sonrası kişiye özel beslenme düzeni oluşturuyor.

Diyetisyenimizin Verdiği Hizmetler;

Zayıflama Programı,

Kilo Aldırma Programı,

Diyabette Beslenme Programı,

Kalp ve Damar Hastalıklarında Beslenme Tedavisi,

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme,

Beslenme Tedavisi,

Böbrek Hastalıklarında Beslenme,

Kanserde Beslenme,

Yeme Bozuklukları,

Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Tedavisi,

Kadınlara Özel Beslenme,

Gebelik-Emziklilikte Beslenme,

Menopozda Beslenme,

Polikistik Over Sendromunda Beslenme,

Premenstrüel Dönemde Beslenme,

Çocukluk ve Adolesan Çağı Beslenmesi,

Sporcu Beslenmesi.

Diyetisyen Desteği Hizmeti

Diyetisyen Desteği Hizmeti

Başvur

ÇOCUK OYUN ALANLARIMIZ

Çocuklarımızın keyifle vakit geçireceği oyun alanlarımız, onların dolu dolu vakit geçirebileceği şekilde tasarlandı.


KUM HAVUZLARIMIZ

Çocuklarımızın gelişimlerine birçok faydası olmakla birlikte onları en çok eğlendiren alanlardan biri olan kum havuzlarımız iki yaşam merkezimizde 3-12 yaş çocuklarımızın keyifli vakit geçirmesi için hizmet veriyor.


SÜRPRİZLER

Yaşam Merkezlerimizde vakit geçiren çocuklarımızın, zaman zaman Fatih Belediyesi’nin yaptığı ufak sürprizlerle eğlenceleri katlanıyor. Kimi zaman boyama kitabı, kimi zaman dondurma ya da oyuncak gibi hediyelerle çocukların oyun zamanları mutlulukla süsleniyor.


DOĞUM GÜNÜ KUTLAMALARI

Yaşam Merkezlerimizdeki en sevilen sosyal alanlardan olan kamelyalarımızda vatandaşlarımız çocuklarının doğum günü kutlamalarını yapabiliyor. Düzenlenen etkinliklerle hem çocuklar özel günlerinde doyasıya eğlenebiliyor, hem de aileler birbirleriyle sosyalleşme imkânı buluyor.


SPOR ALANLARI VE SPORTİF FAALİYETLER

Yetişkinlerin diledikleri zaman spor yapabilmesi için spor alanlarıyla yürüyüş parkurlarının yer aldığı yaşam merkezlerimizde, 12 ay boyunca Fatih Belediyesi koordinesinde sabah sporu aktivitesi gerçekleştiriliyor. Eğitmen eşliğinde gerçekleştirilen sabah sporlarıyla, vatandaşların sağlıklı bir yaşama adım atması teşvik ediliyor.


ATIK GETİRME MERKEZLERİ

Yaşam Merkezlerimizin her ikisinde de sürekli atık getirme merkezleri yer alıyor. Vatandaşlarımızın getirdikleri kâğıt, cam, metal, plastik ve atık yağlar buradaki görevlilerimiz tarafından ölçülüp, kaydediliyor ve vatandaşlara getirdikleri atık miktarında hediye çeki kazanma fırsatı sunuluyor.


KAFELERİMİZ

Yaşam Merkezlerimiz içerisinde yer alan ve Fatih Belediyesi’ne ait Fındıkzade Kafeler çevrenin gözde sosyal mekânlarından biri olmakla birlikte, ailelere çocuklarıyla birlikte keyifli ve huzurlu vakit geçirme imkânı sunuyor.


TEMİZLİK VE BAKIM ÇALIŞMALARI

Yaşam Merkezlerimizin tüm temizlik ve bakım çalışmaları Fatih Belediyesi tarafından düzenli olarak yapılıyor. Periyodik olarak mevsimlik çiçek dikimleri, ağaç budamaları, süs havuzu temizliği, oyun alanlarının bakım ve onarım çalışmaları gibi işler aksatılmadan gerçekleştiriliyor.


GÜVENLİK ÇALIŞMALARI

Tüm Fatihlilerin huzur ve güven içerisinde vakit geçirmesi için Yaşam Merkezlerimiz 7/24 güvenlik kameralarıyla izlenmekle birlikte, Fatih Belediyesi’nin zabıta ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde periyodik olarak merkezlerin içerisinde ve çevresinde denetimler gerçekleştiriyor.https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin