Sol Menüler

Kurumsal

-A A+

Serhat YAKAR

Serhat YAKAR

Fen İşleri Müdürü

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

2005-2007 yılları arasında yol, altyapı ve üstyapı yapan firmalarda şantiye şefliği; 2007-2009 yılları arasında Pendik Marina ve AVM inşaatı projesinde Saha Mühendisliği ve Okan Üniversitesi kampüs inşaatında saha mühendisliği görevlerinde bulundu.

2010 yılı ocak ayı itibariyle Fatih Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde kontrol mühendisi olarak çalışmaya başladı. Nisan 2016'da Fen İşleri Müdürü görevine atandı. Hala bu görevi yerine getirmektedir.

Fen İşleri Müdürlüğü

Müdürlük; her yıl artan bir çabayla yolları ve altyapı tesislerini daha işlevsel hale getirmeye yönelik çalışmalar yürütmekte, Fatih’in tarihi yapısına uygun projeleri tasarlamakta ve hayata geçirmeye gayret etmektedir. Bu amaçla gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarıyla mevcut tarihi yapıları gün yüzüne çıkarmaya devam etmektedir. Bölgemizde hizmet sunan diğer kamu kuruluşlarının görev alanımıza giren konularda faaliyetlerinin koordine edilmesi, meydana çıkan aksaklıkların giderilmesi ve takip edilmesi, hizmetlerin kalitesi ve devamlılığı açısından elzem görülmektedir. Bu nedenle müdürlük altyapı kurumları (BEDAŞ, TELEKOM, İGDAŞ ve İSKİ) ile işbirliğini artan şekilde devam ettirmekte, hizmet kalitesini yükseltmeye gayret etmektedir. Eski bir yerleşim yeri olan Fatih’te çok sayıda metruk yapı bulunmakta, bu yapıların tehlike arz eden yapısal durumlarının yanı sıra asayiş ile ilgili özel durumlarından dolayı elverdiği ölçüde kurul kararı ile yıkım çalışmaları da Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Fen İşleri Müdürlüğü tüm Fatih genelinde mevcut yol ve altyapı ağını titizlikle incelemekte, yol düzenlemesi, aydınlatma, kamu binalarının ve dini kurumların tadilat, bakım ve onarımları, aile sağlık merkezlerinin ve bilgi evi, sosyal tesis, spor kompleksleri ve kütüphane inşası ile restorasyonlar konularında çalışmalar yürütmektedir.

T.C. FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin