Sol Menüler

Kurumsal

-A A+

Sümeyye Meryem ARSLAN

Sümeyye Meryem ARSLAN

Kültürel Miras Koruma Müdürü

Ortaöğretimini Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesinde Restorasyon eğitiminin ardından Kocaeli Üniversitesi İç Mimarlık bölümünü ikincilikle tamamladı. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimari Tasarım Bölümünde "Tarihi Mezar Alanlarının Projelendirilmesi” üzerine yüksek lisans tez çalışmasına devam etmektedir.

Özel sektörde çeşitli dönemlerde aralarında Ayasofya Camiinin de bulunduğu bir çok önemli tarihi eserin projelendirme ve uygulama çalışmalarında aktif görev aldı. 2007 yılında göreve başladığı İ.B.B. KUDEB Proje Grubunda ahşap sivil yapıların proje ve uygulamalarında yürütücü mimar olarak görev yaptı. 2011 yılından itibaren İ.B.B. KUDEB Taş Eğitim Atölyesinde şantiye şefliği görevi yaptı, aynı dönemde Japonya’da bulunan The Little World Museum of Man’de Osmanlı Mimari Yapılarının replikasyon projesinin danışmanlığını yaptı. 2015- 2020 yılları arasında İ.B.B. Kültürel Mirası Koruma Müdürlüğü teknik işler şefi olarak İstanbul Türbe, Hazire, Mezarlık ve Kabir Yeri Envanter Çalışmasını yürüttü. Daha sonra Plan ve Proje Müdürlüğünde mimar olarak göreve başladığı Fatih Belediyesinde Ağustos ayından itibaren Kültürel Mirası Koruma Müdürü görevine devam etmektedir.

Isparta doğumlu olan Arslan, evli ve 2 çocuk annesidir.

Kültürel Miras Koruma Müdürlüğü

KÜLTÜREL MİRAS KORUMA MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ

KÜLTÜREL MİRAS MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin